Rozšiřujeme tým

  • Home
  • Rozšiřujeme tým

Do týmu hledáme Junior Client Services Specialistu

Místo výkonu práce: Tyršova 1683/20 + práce v terénu (Ostrava)

Popis pracovní pozice: V rámci týmu Ostrava Expat Centre budete pracovat na juniorské pozici jako specialista pro poskytování informací klientům. Jedním z hlavních úkolů bude práce s cizinci v kanceláří i v terénu – budete jim poskytovat potřebné informace pro vyřešení různých životních situací. V případě potřeby zabezpečíte osobní asistenci na úřadech. Důležitou součástí práce bude vyhledávaní a třídění informací, proto hledáme kolegu, který bude pečlivý, důsledný, se smyslem pro systém a pořádek.

Náplň práce:

  • Poskytuje cizincům informace potřebné pro získání víz, pobytových a pracovních oprávnění či vyřešení jiných praktických věcí.
  • Komunikuje s klienty a úřady v českém a cizím jazyce.
  • Zprostředkovává kontakt mezi cizinci a veřejnými či neziskovými institucemi.
  • Poskytuje osobní asistenci na úřadech a v jiných institucích.
  • Upozorňuje úřady na nefungující procesy a problémy na jejich straně.
  • Navrhuje pro cizince vždy nejvýhodnější řešení problému.
  • Poskytuje informace a asistencie zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají cizince.
  • Vyhledává a třídí informace z veřejných zdrojů a používá je k vyřešení situace cizince.
  • Vytváří a aktualizuje webový obsah.
  • Pečuje o kancelář.

Požadavky:

  • Český nebo slovenský jazyk + anglický jazyk (min. B2) – plynulá znalost psaná i mluvená.
  • Kladný vztah k cizincům, ochota jim pomáhat, otevřenost k jiným kulturám.
  • Pečlivost, spolehlivost, samostatnost, důslednost, smysl pro systém a pořádek.
  • Komunikační dovednosti – přímý kontakt s cizinci i např. telefonování, mailování nebo chatování.
  • Pokročilá schopnost vyhledávání a třídění informací a zdrojů z internetu.
  • Schopnost práce ve stresovém prostředí.
  • Schopnost orientovat se v různých situacích, vyhledat potřebné informace a použít je k vyřešení situace cizince.
  • Profesionální vystupování.

Výhodou:

  • Znalost zákona o pobytu cizinců, živnostenského zákona, zákona o zaměstnanosti a správního řádu.
  • Znalost vládních programů, orientace v systémech zdravotního pojištění, zaměstnanosti, školství a daní s ohledem na cizince.
  • Komunikace s interkulturním porozumění, komunikace v konfliktních a stresových situacích.

Nabízíme:

  • Forma spolupráce: DPP nebo DPČ.
  • Rozsah spolupráce: min. 12 až 20 hodin týdně (úvazek 0,3 – 0,5).
  • Flexibilní pracovní doba, preferujeme práci v dopoledních hodinách.
  • Práce v přátelském prostředí.
  • Klimatizovaná kancelář, neomezená káva.

Své životopisy nám zašlete na info@ostravaexpat.eu

Stay informed